Szczęśliwego Nowego Roku!
Galeria wydarzeń
Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię, radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. 22 grudnia, złożyliśmy sobie życzenia, niestety ze względów sanitarnych nie łamaliśmy się opłatkiem. Przedszkolaki zasiadły wspólnie przy pięknie udekorowanym stole, aby zjeść wigilijny obiad. W tle rozbrzmiewały kolędy, pobłyskiwały światełka na choince…
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia u starszaków zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 22 grudnia. Przy choince rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych, śpiewalismy kolędy i pastorałki. W tym roku nie łamalismy się opłatkiem, ze względu na pandemię koronawirusa. Wszyscy wszystkim życzyli zdrowych i wesołych świąt. Wspólnie przy pięknie ozdobionym stole zjedliśmy wigilijny obiad.
Święta Bożego Narodzenia to czas długo oczekiwany przez dużych i małych. W minionym tygodniu przedszkolaki przygotowywały się do świąt, tworząc dekoracje choinkowe, ubierając choinkę, ucząc się i śpiewając kolędy. Dzieci zapoznawały się z czynnościami związanymi z przygotowaniem do świąt. Wszystko to sprawiło, że w przedszkolu zapanowała iście świąteczna atmosfera.
Ten tydzień był dla "Papużek" i "Wróbelków" bardzo intensywny. Przygotowywaliśmy się do występu dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia. Z racji pandemii nie mogliśmy wybrać się tam osobiście, dlatego w czwartek ubraliśmy piękne stroje, udekorowaliśmy naszą salę i zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki, które zostały nagrane. Przynajmniej w ten sposób mogliśmy sprawić Pensjonariuszom trochę radości. Nie zabrakło też czasu na pilną naukę. Podzieliliśmy się na grupy i dekorowaliśmy wielkie sylwetki choinek ozdobami wg instrukcji - przeliczaliśmy, układaliśmy, sprawdzaliśmy. Układaliśmy też choinki z różnych rodzajów klocków. Stworzyliśmy również piękne prace plastyczne - nakleiliśmy wielką wspólną choinkę z sylwetek naszych dłoni, wycinaliśmy gwiazdki i śnieżynki, a nawet próbowaliśmy wyszyć choinki włóczką - zabawy było przy tym co nie miara!
W tym roku Przedszkolaki z "Tęczowej Krainy" wzięły udział w akcji "Serce za odwagę". Przygotowały kartki świąteczne, które zostały wysłane do Kombatantów II wojny światowej. W ten symboliczny sposób złożyliśmy podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się Bohaterowie. To dzięki nim możemy codziennie bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę - bez przeszkód, w wolnej, niepodległej Polsce.
W poniedziałek 14 grudnia nadszedł czas na ubieranie choinki – to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. ,,Biedroneczki” z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach kolorowych ozdób w kształcie dzwoneczków, śnieżynek, sopelków. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…
"Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas, jakie miłe to spotkanie choinko zielona". Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania iglastego drzewka. W grupie "Wróbelków" i "Papużek" w czwartek 10 grudnia dzieci z wielkim zapałem zabrały się do ubierania świątecznego drzewka. Zawieszały ozdoby w kształcie zabawek, kolorowe bombki, gwizadki, aniołki. Ileż było radości wśród dzieci i pań, a w naszej sali od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo.Nasza choinka wygląda prześlicznie.
W młodszej grupie, przedszkolaki poznawały nową wartość „cierpliwość”. Rozpoznawały i nazywały sytuacje, w których trzeba być cierpliwym. Wdrażały się do cierpliwego czekania na swoją kolej podczas zabaw. Dzieci pogłębiały również wiedzę oraz doświadczenia związane z nadchodzącą porą roku – zimą. Aktywnie uczestniczyły w śnieżynkowych zabawach matematycznych. Wykonały piękną zimową pracę plastyczną.
Starszaki przeniosły się do lasu iglastego. Poznawały za pomocą wzroku, węchu i dotyku gałązki wybranych drzew iglastych: sosna, jodła, świerk. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat iglaków, oraz nawiązały do tradycji świątecznej, którą jest ubieranie drzewa iglastego.Bo właśnie wtedy drzewko staje się choinką. Nazwy drzew iglastych dzieci dzieliły na sylaby, a 6- latki wyodrębniały głoski w wyrazach. Dzieci zainspirowane tematem stworzyły przepiękne prace.